اطلاعات مرتبطی وجود ندارد
بازگشت به صفحه قبل

دبي

دبي، بندر ثروتمند، مدرن و توريستي خاورميانه
اين بندر ثروتمند در پيرامون خليج فارس، بعد از كشف چاه¬هاي نفت و رشد گستردۀ جمعيت و فضاهاي شهري، امروزه به يكي از قطب¬هاي اصلي تفريح در خاورميانه و جهان بدل شده است. اين شهر با پارك¬هاي آبي، آسمان¬خراش¬هاي مدرن، مراكز خريد كهكشاني و چشم¬اندازهاي شهري خيره¬كننده¬اش مقصد بسياري ازدوستداران تفريح و تورگردي مي¬باشد. تور دبي يك گزينۀ بسيار مناسب براي تفريح و گردش، خصوصاً براي ايراني¬هاي اهل سفرهاي خارجيِ نه¬چندان دور است. در اين مقاله، به تعدادي از مكان¬هاي طبيعي، گردشگري داخل شهري در دبي سر خواهيم زد.
Alternate Text
Alternate Text
پارك ساحل جميره (Jumeirah)
پارك ساحل جميره يك پارك ساحلي ايده¬آل براي گردش خانوادگي و دوستانه با 12 هكتار مساحت، زمين¬هاي بازي مخصوص كودكان، جايگاه‌هاي مخصوص پيك¬نيك، فضاي باربيكيو، منطقۀ بازي واليبال ساحلي و منطقۀ اسكله¬نما در ساحل به‌همراه نجات¬غريق آماده به انجام وظيفه است كه همه و همه جزو ويژگي‌هايي است كه تور لحظه آخري دبي را مي‌تواند به عنوان يكه سفر فوق‌العاده براي شما، با هزينه پايين به همراه داشته باشد. اين پارك يك نقاشي شگفت¬انگيز از هم¬آهنگي بين محوطه¬سازي و محيط زيست است. خصوصا اگر وقتي در هواپيما هستيد به كنتراست زيباي رنگ¬هاي آبيِ اقيانوس و فضاي سبز اين پارك ساحلي توجه كنيد.
ساحل غروب (Umm Suqeim)
درست در كنار هتل ساحلي جميره و مناظر رويايي برج العرب، ساحل غروب، با خيزآب¬هاي زيباي كناره¬هاي دريا، به تماشاي مسافران نشسته است. پس اگر تور لحظه¬آخري دبي را براي سفر انتخاب كرده¬ايد، با رفتن به اين ساحل زيبا، با يك تير چند نشان خواهيد زد. اين ساحل بي‌نظير يكي از جاذبه‌هاي اصلي تور دبي هست كه توانسته هر ساله تعداد بسياري توريست از سراسر دنيا را به اين منطقه بكشاند.
Alternate Text
Alternate Text
پناهگاه حيات وحش خور (Ras Al Khor)
اين پناهگاه حيات وحش در امتداد نهر دبي واقع شده است. دوستداران طبيعت كه به تور دبي مي¬روند مي¬توانند از ديدن گونه¬هاي متنوع گياهي جانوري و پرندگان مهاجري چون فلامينگوهاي زيبا ديدن كنند. ضمناً بازديد از اين منطقۀ زيبا رايگان است.
بيابان تحت حفاظت دبي
با وجود ساخت و ساز بي¬پايان مراكز خريد و آسمان¬خراش¬ها در دبي، هيچكس نمي¬تواند باور كند كه دبي بزرگترين زمين خود را به اولين پارك ملي امارات متحدۀ عربي اختصاص داده باشد. كوير دبي، حفاظت¬گاه گونه¬هاي بسياري از خزندگان و پستانداران از جمله آهوي كوهي عربستان روباه قرمز عربي است. در تور دبي، علاوه بر بازديد از اين گونه¬هاي جانوري رو به انقراض، شانس كويرپيمايي و ماشين¬سواري در صحرا روي ماسه¬هاي نرم كوير دبي را خواهيد داشت. يكي از جذاب‌ترين ويژگي‌هاي تور لحظه آخري دبي، حضور در اين كوير بي‌نظير با قيمت بسيار پايين است كه توجه مخاطبان زيادي را به خود جلب كرده است.
Alternate Text
Alternate Text
شن¬سواري در دبي
دوستداران هيجان حاضر در تور دبي، لذت اين ورزش پرطرفدار و مهيج بياباني را از دست ندهند. شن¬سواري روي زيباترين تپه¬هاي شني و سر خوردن در سراشيبي آنها، هرساله افراد زيادي را به كويرهاي دبي مي¬كشاند.
پارك آبي وايلد وادي (Wild Wadi)
يكي از عجايب دبي، پارك¬هاي آبي آن است. تصور كنيد 12 جريب بيابان، تنها براي داشتن يك پارك آبي سرگرم¬كننده، با 30 ميليون ليتر آب پر شده است. وايلد وادي يك سرپناه مفرح براي مسافران خسته از گرماي بيابان است. وجود اين پارك آبي در دل بيابانهاي دبي، يكي از جاذبه‌هاي گردشگري است كه افراد را مجاب به حضور در تور دبي مي‌كند حتي در فصل تابستان. در اين پارك علاوه بر وسايل تفريحي هيجان¬آور، يك دستگاه موج¬ساز وجود دارد كه در تمام طول روز، موج¬هايي با ارتفاع 1.5 متر توليد مي¬كند.
Alternate Text
فوارۀ دبي
هركس در دنياي اينترنت، گشتي در تارنماهاي گردشگري زده باشد، حتما چيزي دربارۀ رقص آب¬ها در فوارۀ بلند دبي شنيده است. چشمه¬اي كه در سال 2009 در كنار برج خليفه ساخته شد و يكسال بعد طول اين چشمه به 275 متر افزايش يافت، دربردارندۀ فواره¬هايي با ارتفاع بيش از 500 پا است. اين فواره¬هاي باشكوه كه همراه با پخش بهترين شاهكارهاي تاريخ موسيقي جهان همراه است، يكي ديگر از چشم¬اندازهاي خيره¬كنندۀ شهريِ بندر دبي مي¬باشد كه جزو جاذبه‌هاي گردشگري است كه در تور دبي شاهد آن خواهيد بود.
برج ديره (deira clocktower)
از ديگر نقاط عطف دبي بايد به برج ساعت ديره (Deira) اشاره كرد. اين برج شاهدي ساكت بر فرآيند تغير شهر دبي از سال 1963 تا به امروز است. شهري كه امروزه مقام اولين صادركنندۀ نفت كشور امارات را داراست. اين برج همچنين از اهميت ارتباطي نيز برخوردار است چرا كه بر دروازۀ پل مكتوم(Maktoum Bridge) واقع شد. جايي كه شاه‌راه ارتباطي دبي قديم (Bur Dubai) و ديره (Deira) مي¬باشد. شايد در يكي از تورهاي لحظه آخري دبي بتوانيد به اين شهر سفر كنيد و يكي از به ياد ماندني‌ترين شب‌هاي زندگي خود را در اين ميدان سپري كنيد.
Alternate Text
Alternate Text
بناي ال بستكيه (Al Bastakiya)
در دبي امروزي، همه¬جا صحبت از مدرنيته و بناهاي مدرن است اما بخشي از دبي را كوچه¬هاي باريك و بادگيرهاي قديمي مربوط به سال¬هاي 1890 شكل مي¬دهد. منطقۀ بستكيه يكي از اين مناطق است. دوستداران معماري قديمي به اين منطقه بروند تا بناهاي قديمي اين شهر را، كه يادآور زندگي پرمشغله و گرم شهروندان آن است، ببينند. هم¬چنين اين بناها براي عكاساني كه به تور دبي مي¬روند، جذابيت خاصي دارد.
موزۀ دبي
يكي از موزه¬هاي جذاب اين شهر، موزۀ دبي است كه در محلۀ ال فهيدي فورت (Al Fahidi Fort) واقع شده است. يك ساختمان قديمي و يك نمايشگاه خيره¬كننده از تاسيسات صوتي-تصويري و شهرفرنگ¬هايي با اندازۀ طبيعي ا¬ست كه زندگي ساكنان قبايل بدوي اين شهر را بتصوير مي¬كشد. علاقمندان فرهنگ و هنر اگر به تور دبي مي¬روند، بازديد از اين موزه را فراموش نكنند.
Alternate Text
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي آلا پرواز ايرانيان محفوظ مي باشد.