اطلاعات مرتبطی وجود ندارد
بازگشت به صفحه قبل

گرجستان

گرجستان يكي از كشورهايي است كه در هر دو قارهٔ اروپا و آسيا قرار داشته و به مكان مناسبي براي توريست هاي خارجي تبديل شده است و هر روز اين كشور مردم بيشتري رو به خودش جذب ميكنه و روز به روز رو به پيشرفت مي باشد. طبيعت و شهرهاي گرجستان هم مانند تركيه زيباست از كوه هاي خيره كننده گرفته تا غذاهاي لذيذ و مهمان نوازي گرم مردم گرجي كه از جزو جاذبه هاي گرشگري گرجستان محسوب ميشه .براي سفر به گرجستان بهتون پيشنهاد ميكنم اول با شهرهاي آن آشنا شويد بعد تصميم به رفتن بگيريد ما براي آشنايي بهتر در اين پست به معرفي 10 شهر زيباي گرجستان مي پردازيم :
تفليس
تفليس، بزرگترين شهر و پايتخت گرجستان مي باشد .نام شهر تفليس د رواقع يك كلمه قفقازي به معني گرم است كه به علت وجود چشمه هاي فراوان آب گرم اين منطقه به اين نام ناميده شده است. تفليس تلفيقي از فرهنگ و تاريخ و معماري گرجي رو به تصوير ميكشه اگر چه شهر تفليس حدود 29بار ويران و مجدد بازسازي شده، اما تركيب قديمي شهر با خيابانهاي سنگفرش باريك و مارپيچ، بالكونهاي با سبك قديمي و كليساهاي باستاني تا حدود زيادي دست نخورده باقي مانده ست در بخش هايي از شهر كه به تفليس قديم معروفه ميتونيد آثاري از معماري اسلامي و خاورميانه اي را مشاهده كرد.
شهر Mestia
شهر Mestia از شهرهاي كشور گرجستان است اين شهر در نزديكي شهرهاي Kutaisi و Poti و Oni قرار دارد.اين شهر تا كشور گرجستان 128 كيلومتر حدود 4 ساعت فاصله دارد .مستيا بخاطر كوه هاي زيبايش معروف مي باشد و اگر اهل پياده روي هستيد ميتونيد در كوه هاي قفقاز به پياده روي بپردازيد.
تلاوي
تلاوي كه از قرون وسطي تابحال خالي از سكنه بوده، به خاطر بناهاي تاريخي زيادش، يكي از مهمترين مكانها براي مورخان به شمار ميره. اينجا محل سكونت پادشاه اركل دوم بوده كه اون رو به يه مركز فرهنگي و سياسي مهم تبديل كرده است . ارتفاع اين شهر از سطح دريا ۴۹۰ متر است و مناسبترين فصل سال براي مسافرت به تلاوي فصل پاييز مي باشد و ماه اكتبر زمان برگزاري جشنهاي انگور است .
استپانسميندا
استپانسميندا از روي اسم يه راهب ارتدوكس گرجستاني نامگذاري شد كه يه كوه بي نظير داره فقط يه جاده به سمت جنوب داره كه زمستون رفت و آمد در اون خيلي سخته و بايد مواظب باشيد پس زنجير چرخ يادتون نره.
متسختا
متسختا در محل تلاقي دو تا رودخانه قرار داره و يكي از قديمي ترين شهرهاي گرجستان محسوب ميشه. فعاليت هاي اوليه مسيح در اينجا شكل گرفت و يكي از اولين كشورهايي بودش كه مسيحيت رو به عنوان يه دين شناخت و در حال حاضر محل كليساهاي ارتدوكس گرجستان به شمار ميره در ضمن در اين شهر معماري قديمي گرجستان رو ميتونين ببينين.
سيغناقي
سيغناقي به عنوان شهر عشق در گرجستان شناخته شده و يكي از شهرهايي هست كه صنعت گردشگري در اون رواج يافته.اين شهر با قدمتي طولاني و 2000 نفر جمعيت، يكي از زيباترين شهرهايي هست كه تابحال ديدين.
باتومي
باتومي يكي از شهرهاي ساحلي گرجستان هست و يكي از زيباترين و توريست پذيرترين بنادر و شهر هاي قفقاز مي باشد. اگه به دنبال بهترين ها توي زندگي تون هستين و يا به دنبال يه جاذبه تفريحي واسه تابستون، هيچ جا مث باتومي نميشه جاذبه هاي گردشگري باتومي بي نظيره و بايد وقت زيادي صرف ديدن اين جاذبه ها بزاريد و در سال هاي اخير دولت گرجستان با برنامه ريزي هاي توريستي عالي اين شهر را با تمام زيبايي هايش به دنيا معرفي كرده است خصوصا طرفداران زيادي هم در بين مسافران ايراني به دست آورده است.
برجومي
برجومي شهري در استان سامتسخه – جاواختي گرجستان است كه در 150 كيلومتري غرب تفليس پايتخت گرجستان و در منطقه توري قرار دارد و يه شهر تفريحي بهاره، كه ميتونين از آب معدني خالصش استفاده كنين البته آبش يه طعم شور، ترش و سولفوريك داره .. در عوض ميتونين از جنگل هاي سرسبزش لذت ببرين بورجومي يه پارك ملي دوس داشتني داره كه ميتونين از طبيعت بي نظيرش لذت ببرين.
زوگديدي
زوگديدي واقع در شمال غرب كشور، جايي هست كه تاريخ سلطنتي مينگرليا رو ميتونين از نزديك ببينين پايتخت مينگرليان محل زندگي خانواده سلطنتي بوده است و يكي از شهرهاي تاريخي گرجستان محسوب ميشود.
اوشگولي
اوشگولي ، منطقه اي از روستاها در منطقه سونتي گرجستان هست كه از ميراث فرهنگي يونسكوه به مشار ميره در نزديكي شهر مستيا قرار داره كه فقط 200 نفر در اينجا زندگي ميكنن و از آب و هواي و فضاي تميزي برخوردار مي باشد حال ميده برا تفريح و خوش گذروني .فقط كافيه برا ماه عسلتون از بين تور هاي گردشگري، تور گرجستان را انتخاب كنيد مطمئن باشيد از انتخابتون پشيمون نخواهيد شد.
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي آلا پرواز ايرانيان محفوظ مي باشد.