تورهای یونان

6 روز يونان
5 شب آتن بليط رفت و برگشت

معرفي كشور يونان

1396/05/03
يونان كشوري در جنوب شرقي اروپا و جنوب شبه جزيره بالكان است. آتن پايتخت وسالونيك،پاتراس و هراكليون از شهرهاي بزرگ آن به شمار مي‌روند.
معرفي كشور يونان
اگر دوست داريد به يك مركز گردشگري استوايي برويد، توريونان مي تواند يك انتخاب فوق العاده در هر فصل از سال براي مسافرت باشد. در اين بهشت مديترانه اي زيبا با تاريخي غني مي توانيد تجربه اي به ياد ماندني براي خود رقم بزنيد. يونان مقصد ايده‌آلي براي يك سفر به‌ يادماندني است؛ نه تنها به خاطر سواحل زيبا و چشم نواز، غذاهاي لذيذ محلي و معماري منحصر به‌ فرد بلكه به اين دليل كه هزينه‌هاي توريونان نسبت به توراروپا پايين‌تر است و سفر به اين كشور زيبا، بسيار اقتصادي خواهد بود.
يونان جايي است كه تمدن غرب از آن نشات مي‌گيرد. هر جا كه چشم بياندازيد، نشانه‌هايي از گذشتگان را خواهيد يافت. از ديدن شهر آتن و مجموعه‌هاي تاريخي آكروپوليس و آگورا شروع كنيد. سپس به ديدن آثار تاريخي شهرهاي باستاني دلفي، اسپارت و كرت (Crete) برويد. اگر به تاريخ علاقه‌مند باشيد، قطعا ازسفر به يونانلذت خواهيد برد.
جزاير يونان از كرت و سانتوريني (Santorini) گرفته تا كورفو (Corfu) از بهترين و زيباترين جزاير دنيا هستند. در اين جزاير مي‌توانيد از آفتاب، تماشاي بام آبي خانه‌ها و شن‌هاي سفيد ساحل لذت ببريد. در فصل تابستان بيشتر اين جزيره‌ها پر از گردشگر هستند پس فراموش نكنيد كه از قبل براي تور خود برنامه‌ريزي كرده و رزرو نماييد.
بهترين زمانسفر به يونان
در هر فصلي كه به يونان سفر كنيد، مطمئنا عاشق يونان خواهيد شد.مردم مهمان نواز، غذاهاي لذيذ، مناظربسيار زيبا نظر شما را به خود جلب ميكنند.
بهترين زمان مسافرت به يونان از اواسط ماه آوريل تا اواسط ژوئن مي باشد.در بهار يونان آب و هواي فوق العاده اي دارد و مي توانيد قبل از اينكه انبوه گردشگران پيدايشان شود، از ديدنيهاي يونان لذت ببريد.هر چند ممكن است در بهار يونان كمي سرد باشد.توجه كنيد كه در هفته عيد پاك، يونان شلوغ است و هتلها از قبل رزرو شده اند و برخي از جاذبه هاي گردشگري يونان تعطيل هستند پس زمان مناسبي برايسفر به يوناننيست.
تابستان در يونان از ماه ژولاي تا مي ميباشد.در اين فصل هواي يونان فوق العاده دلپذير است و مي توانيد از ساحل هايي مثل كرت، پلوپونز، كيكلادز، و جزاير ايوني براي شنا كردن استفاده كنيد.جذاب ترين شهر يونان در تابستان جزيره سانتوريني مي باشد.ميكونوس هم به دليل سواحل و استراحتگاه هاي سرسبز يكي از جاذبه هاي توريستي برتر يونان به شمار مي آيد. يونان يكي از مقاصد گردشگري محبوب در فصل تابستان است. گردشگران از سراسر دنيا براي لذت بردن از سواحل آفتابي و سفري به گذشته در شهرهاي قديمي، به يونان سفر مي‌كنند.
پاييز در يونان از ماه اكتبر تا دسامبر مي باشد. در اين فصل وقتي برگها شروع به زرد شدن مي كند و رايحه پاييز به مشام مي رسد، مي توانيد جنبه ديگري از يونان را كشف كنيد.پاييز در يونان به اندازه تابستان خيره كننده مي باشد شايد هم بيشتر.در ماه سپتامبر به هنگام برداشت انگور درتور يونانثبت نام كنيد. در ماه اكتبر و نوامبر بهترين زيتون هاي محلي برداشت مي شود و تازه ترين غذاهاي مديترانه اي سرو مي شود.
زمستان در يونان بهترين فصل بازديد از اين كشور مي باشد چون مي توانيد مثل مردم بومي از ديدنيهاي آن لذت ببريد. در اين فصل آكروپليس يا موزه هاي جهاني مثل موزه باستاني ملي و موزه بناكي، نسبت به بهار و تابستان خلوت تر مي باشند وقيمت ها كمتر و صف ها كوتاه تر هستند.
در مورد آتن بر عكس است به دليل تعطيلي كشتي ها، ارزش سفر در زمستان را ندارد مگر اينكه بخواهيد در جزيره اي متروكه وقت بگذرانيد.
هزينه‌هاي معمول درسفر به يونان:
هزينه هاي معمول درسفر به يونانشامل : هزينه‌هاي اقامت ، هزينه ي خورد و خوراك ، هزينه هاي جا به جايي و حمل و نقل ، هزينه‌ي استفاده از فعاليت‌هاي تفريحي ميباشد.
جزيره‌ي ميكونوس گرانترين مقصد گردشگري يونان:
اين جزيره‌ي زيبا قطعا ارزش ديدن دارد اما يك مقصد گردشگري پرطرفدار و گران‌ترين جزيره‌ي يونان است و به هيچ وجه براي كساني كه مي‌خواهند سفري مقرون به صرفه داشته باشند، مقصد مناسبي نيست. اين جزيره مقصد مناسبي براي ماه‌عسل‌هاي لوكس و پرزرق‌و‌برق است. اگر بودجه‌ي كافي براي سفرتان در نظر نگرفته‌ايد، از رفتن به ميكونوس اجتناب كنيد.
جاذبه هاي گردشگري يونان
مكان هاي گردشگري كه درسفر به يونانپيشنهاد ميكنيم از آنها ديدن كنيد:
 • از دشت المپيا ديدن كنيد.
 • از آكروپوليس آتن بازديد كنيد.
 • از صخره‌هاي متئورا (Meteora) ديدن كنيد.
 • در جزيره‌ي كورفو از آفتاب ساحل لذت ببريد.
 • آثار تاريخي شهر باستاني دلفي (Delphi) را ببينيد.
 • از غار مليساني (Melissani Cave)ديدن كنيد.
 • از كوه المپوس (Mount Olympus) بازديد كنيد.
 • در پارك ملي ساماريا گرج (Samaria Gorge) پياده‌روي كنيد.
 • در جشنواره‌ي پاترا Patra شركت كنيد.
 • در جشنواره‌ي هِلِنيك (Hellenic Festival) شركت كنيد
 • از موزه‌ي باستان‌شناسي هراكليون (Heraklion) ديدن كنيد.
 • به جزيره‌ي سانتوريني (Santorini) سفر كنيد.
 • از معبد زئوس (Temple of Olympian Zeus) بازديد كنيد.


1396/05/03
توريونان ، توراروپا ،سفر به يونان

كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي آلا پرواز ايرانيان محفوظ مي باشد.