قوانين خرید بلیط :
مسافر گرامی لطفا قوانین زیر را مطالعه نموده و بعد از تایید ادامه خرید را تکمیل فرمایید .
سایت آلا پرواز دارای مجوز رسمی از سازمان هواپیمایی کشوری می باشد و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران و قوانین و جرایم اینترنتی و قوانین تجارت الکترونیکی فعالیت می کند .
1 – طبق مقررات سازمان هواپیمایی کشوری ، مسئولیت کنسلی ، تاخیرو تعجیل در زمان انجام پرواز ، برعهده شرکت هواپیمایی برگزار کننده پرواز است .
2- هنگام ثبت‌نام و رزرو بلیط، نام مسافر باید به صورت صحیح با حروف انگلیسی وارد شود. امکان اصلاح نام مسافر پس از خرید نهایی بلیط وجود ندارد وآلا پرواز ، هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال اطلاعاتی که به اشتباه وارد شده‌اند بر عهده ندارد و برای اصلاح اطلاعات، مسافر می‌بایست بلیط را کنسل و مجدداً خریداری کند .
3 - بلیط خریداری شده، متعلق به مسافری است که مشخصاتش در سیستم وارد شده است و غیر قابل انتقال به غیر می‌باشد. در صورت عدم تطابق نام مسافر در بلیط و کارت شناسایی، مسافر پذیرش نخواهد شد .
4 - در قوانین هواپیمایی کشوری، مسافران نوزاد کمتر از دو سال، مسافران کودک بین دو تا دوازده سال تمام و مسافران بزرگسال بیش از دوازده سال سن دارند در صورت عدم دقت خریدار و اشتباه وارد نمودن رده‌ی سنی، از سوار شدن مسافر به هواپیما ممانعت به عمل خواهد آمد. و بلیط کودک را به هیچ وجه نمی‌توان به تنهایی و جدا از بلیط بزرگسال خرید کرد .
5- لازم به ذکر است که در بلیط‌های نرخ مصوب، قیمت بلیط برای مسافران نوزاد، کودک و بزرگسال متفاوت است، اما در بلیط‌های چارتری و غیر قابل استرداد، قیمت بلیط کودک با بزرگسال برابر است .
6- در صورت ابطال پرواز و یا تاخیر بیش از دو ساعت که سبب انصراف مسافر از پرواز گردد، ارائه‌ی بلیط/رسید مهر شده توسط ایستگاه مبدا، به منظور هرگونه پیگیری و استرداد بدون جریمه‌ الزامی است .
7- در صورتی که مسافر بخواهد بلیط دو پرواز متوالی را تهیه نماید، بایستی حداقل 4 ساعت بین رسیدن پرواز اول به مقصد و حرکت پرواز دوم فاصله باشد. در غیر این صورت مسئولیت کنسل شدن بلیط دوم با مسافر می‌باشد .
8 - درصورت داشتن ویزای آمریکا و کانادا ترانزیت در 2 شهر اروپا به ویزای ترانزیت نیاز می باشد لطفا در صورت نداشتن ویزای ترانزیت فقط مسیری را انتخاب نمایید که در یک شهر اروپایی ترانزیت باشد .
9- لازم به ذکر است که اگر پرواز رفت و برگشت از دو ایرلاین مختلف باشند، در صورت لغو پرواز رفت یا انصراف مسافر از پرواز به دلیل تاخیر بیش از دو ساعت، ممکن است لغو پرواز برگشت شامل جریمه‌ی کنسلی شود.
10 - طبق قوانین سازمان هواپیمایی کشوری، همراه داشتن مجوز پزشک برای خانم‌های باردار، افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی-عروقی، بیماری‌های تنفسی، صرع، آنمی شدید، دیابت ملیتوس کنترل نشده، کسانی که دیالیز می‌شوند یا کسانی که از داروهای تضعیف‌کننده‌ی سیستم ایمنی استفاده می‌نمایند و یا هرگونه بیماری که سبب منع سفر هوایی باشد، هنگام سوار شدن به هواپیما ضروری می‌باشد. همچنین لازم است که این مسافران، داروهای مورد نیاز خود را در طول سفر به همراه داشته باشند.
11- بر اساس قوانین موجود، صدور بلیط در مسیرهای عتبات عالیات برای اتباع کشورهای افغانستان، هند، بنگلادش و پاکستان مقدور نیست و درصورت خرید بلیط توسط این افراد، تمام مسئولیت‌های بعدی، بر عهده‌ی خودِ کاربر خواهد بود.
12- برای خرید بلیطهای داخلی و خارجی لطفا به قوانین کنسلی و تغییر تاریخ توجه فرمایید که در بلیط چارتر و غیر قابل استرداد نباشد در این صورت هیچ مبلغی به مسافر برگشت داده نخواهد شد .
13 – جهت استرداد بلیطهای قابل استرداد لطفا با آژانس تماس حاصل نمایید تا در اسرع وقت بعد از کسر جریمه مبلغ به حساب مسافر واریز گردد .
14- سایت آلا پرواز برای فروش بلیط اینترنتی هواپیما راه اندازی شده است و در قبال شرایط، کنسلی، تاخیر یا تعجیل پرواز مسئولیتی را بر عهده نخواهد داشت.
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي آلا پرواز ايرانيان محفوظ مي باشد.