اطلاعات مرتبطی وجود ندارد
بازگشت به صفحه قبل

چيانگ ماي مركز گردشگري شمال

در چيانگ ماي مي توانيد تاريخ جادويي و معماري بي نظير و زندگي بكر مردماني را ببينيد كه از اقليم دلفريبي تاثير پذيرفته اند . اين جا مركز گردشگري در شمال تايلند است كه زماني پايتخت پادشاهي سلسله پادشاهي لانا بوده است .
اين شهر مركز گفت و گوي هويت هاي گوناگون فرهنگي است .پخت خوراك ويژه و معماري ان بازتاب دهنده ارزش هاي سنتي اين كشور است كه در جشنواره هاي سرزنده آن و حركات موزون كلاسيك نمود يافته است . در اين جا نيز تلفيق سنت و نو گرايي در معماري و هتل هاي مجلل كاملا مشهود است . چيانگ ماي همچنين به سبب صنايع دستي سنتي اش شهرتي جهان مشمول پيدا كرده كه كاملا فرهنگ آن را بازتاب مي دهد . خراطي ها ، ابريشم تايلندي ، نقره كاري و چتر هاي رنگي و زيباي آن نمونه اي از اين هنر هاست كه نسل به نسل ادامه پيدا كرده و امروز گردشگران از سراسر جهان را به خود جذب كرده است . در چشم انداز حيرت انگيز آن ، بازي در زمين هاي گلف لطفي ديگر دارد .
سبك زندگي قبايل مختلف در تپه هاي اين منطقه با ورزش رفتينگ ( قايق راني ماجراجويانه ) و فيل سواري ، احساس دل نشيني به جذابيت هاي اين منطقه مي بخشد .
معبد دويستاپ phrathat doi suthep
اين معبد مشخصه و نماد بارز اين شهر شمالي است كه نزد مردم تايلند از احترام خاصي برخوردار است و تنديس طلايي بودا از سال 1429 در آن قرار گرفته است . معبد دويستاپ 950 متر از سطح دريا ارتفاع دارد و گردشگران اين بخت را دارند كه نمايي پانوراميك از شهر چيانگ ماي را ببينند كه رودخانه مائوفينگ در آن پيج و تاب دارد .
معبد فراسينگ phra sri woramahawihan
معبد فراسينگ يكي از قديمي ترين معابد چيانگ ماي است كه در سال 1345 ميلادي بنا شده و تنديس هاي قديمي بودا در آن نگه داري مي شود . در آن كنده كاري هاي چوبي زيبايي را خواهيد ديد .
معبد چدي لانگ chedi luang
اين معبد متعلق به سال 14 ميلادي ، تصويري از بودا در 500 سال پيش را در خود جاي داده است . گنبد مخروطي آن بزرگترين از نوع خود در چيانگ ماي است و يك جفت راه پله بي نظير در جلوي ايوان به محراب ختم مي شود.
معبد سوان دوك suan dok
اين معبد متعلق به قرن 14 در غرب ديوار هاي قديم در جاده سوتپ قرار دارد . نام اين معبد به معني باغ گل هاست كه در آن تصويري از بوداي 500 ساله از جنس برنز ويكي از بزرگترين تنديس هاي بوداي فلزي تايلند را به نمايش مي گذارد . در اين منطقه خاكستر خاندان در گذشته سلطنتي نيز نگه داري مي شود . راهبان در اين مكان به آموزش ، بحث و نظر سرگرمند .
معبد چيانگ من chiang man
قديمي ترين معبد در چيانگ ماي در گوشه شمال شرقي شهر قديم قرار دارد كه در سال 1296 توسط شاه منگراي meng rai بنيان گذار چيانگ ماي ساخته شده است . گنبد مخروطي سبك لاناي اين معبد را رديف هايي از ستون هاي حكاكي شده با تصوير فيل نگاه داشته اند .
روستاي چوب اندود بن تاواي ban tawai
حكاكي با چوب يكي از سنت هاي قديمي و هنري شمالي هاي تايلند است بهترين جايي كه اين هنرها نمود يافته است در همين روستاست . در 20 كيلومتري جنوب چيانگ ماي گردشگران بهترين سوغاتي را با قيمت مناسب خريداري مي كنند . نمايشگاه عرضه اين محصولات رويايي است . با مجموعه اي از عتيقه جات ، هنر ها و صنايع دستي خراطي شده غرق خيرت خواهيد شد .
روستاي چن بن بائوسانگ ban bo sang
اين روستا به سبب محصولات ابريشمي و بافته هاي پنبه اي آن شهرت دارد . در مسير چيانگ ماي كارخانه هايي هستند كه سوغاتي هايي را هم براي گردشگران براي فروش عرضه مي كنند . همچنين چتر هاي دست ساز رنگي ، سفال ، پارچه هاي ابريشمي و پنبه اي عرضه مي شود .

چيانگ راي تجربه هاي توسعه پايدار

چيانگ راي در مقايسه با چيانگ ماي به تدريج گوي رقابت را در جذب گردشگر مي ربايد . اين جا مناظر طبيعي زيبايي و فضاي آرامش بخشي دارد . فراواني جاذبه هاي شگفت انگيز فرهنگي و طبيعي در استان چيانگ راي به عنوان پايتخت قديمي شاه لانا موج مي زند . از بقاياي سازه هاي تاريخي و معابد بودا گرفته تا مناظر زيباي رشته كوه ها و تپه ها و روستاهايي كه در آن هنوز برخي قبايل سنت ها و آداب و رسوم خود را حفظ كرده اند . اين جا را به عنوان مثلث طلايي هم مي شناسند . نكته جالب اين منطقه آن است كه صنعت گردشگري اين منطقه در چارچوب شاخص هاي توسعه پايدار رشد مي يابد بدون آنكه آثار زيان بار زيست محيطي به همراه داشته باشد .
موزه افيون ؛ پارك مثلث طلايي
سفر به چيانگ راي لطفي ندارد اگر از پارك مثلث طلايي و مكاني كه به موزه افيون شهرت دارد ديدن نكنيد .برمه ها تصور مي كردند كه اين جا مكاني است كه مي تواند مركز كشت خشخاش در تايلند باشد حالا اين جا تبديل به موزه اي شده كه 5000 سال تاريخ ترياك را از طريق يك شبكه موزه اي جذاب مولتي مديا و مدرن به گردشگران نمايش مي دهد .
در اين منطقه مي توانيد قايقي كرايه كنيد و از مناظر بالادستي رودخانه لذت ببريد و از ان جا به پايين دست رودخانه به منطقه چيانگ خوي بيايند .
كساني كه عللاقه مند به معماري تاريخي سبك لانا هستند مي توانند به راي مافالانگ rai mae fah luang به عنوان نمايشگاهي كه آثار و ميراث باقي مانده از اين سلسله پادشاهي را در شمال تايلند به نمايش گذاشته است ديدن كنند.
5 منطقه نمايشي كه شامل :
  • باغ هاي گياه شناسي و پارك هاي طبيعي
  • ساختمان كلاه فرنگي طلايي ho khun
  • ساختمان كلاه فرنگي كوچك
  • فضاي مراسم مذهبي سالاكائو
  • گالري آثار هنري سلسله لانا هوكائو را شامل مي شود .
اين فضاي گردشگري از ساعت 10 صبح تا 6 بعد از ظهر همه روزه به غير از دوشنبه ها پذيراي گردشگران است .
قصر دوي تانگ doi tung
قصر دوي تانگ يكي از جذابيت هاي ديدني چيانگ راي در منطقه لانگ قرار دارد كه شامل باغي با چشم انداز هاي زيبا و معبدي مورد احترام در بالا تپه آن است .
در اين منطه رستوران ها ، غذا هاي خوشمزه چيني را عرضه مي كنند . كشت وبرداشت چاي ، قهوه و درختان ميوه ، زيبايي هاي منطقه را دوچندان مي كند . مرغوب ترين چاي با طعم هاي گوناگون به ويژه چاي سبز را در اين منطقه خواهيد يافت . اين جا همچنين سه نمونه از بزرگترين قوري جهان را كه در منطقه ونگ فوت تان wang phut tan ساخته شده است را خواهيد ديد . تپه و ماهورهاي فراوان امكان پياده روي فرح بخشي را در روستاهاي اطراف براي گردشگران مهيا مي كند به ويژه زماني كه شكوفه هاي صورتي گيلاس در زمستان ( ژانويه و فوريه ) سراسر منطقه را فرا مي گيرد .
شهر باستاني چيانگ سين chiang saen
كاوش هاي باستان شناسي نشان مي دهد كه نخستين اجتماعات قديمي در شمال استان چيانگ راي 2000 سال پيش زندگي مي كردند كه ميراث برجاي مانده و آثار فرهنگي فراوان آن دوران ، امروزه گردشگران را به خود جذب مي كند . علاوه بر چشم انداز هاي دلفريب اين منطقه ، صنايع و هنر هاي دستي آن همراه با فضاي آرام كرانه هاي رودخانه مكونگ جذابيت هاي آن را دوچندان مي كند . در كنار آن ، بازار شبانه چيانگ راي نيز بافته هاي ابريشم ؛ و ساير سوزن دوزي ها را عرضه مي كند كه هنر مردمان قبيله اي اين خطه شمالي است .
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي آلا پرواز ايرانيان محفوظ مي باشد.