اطلاعات مرتبطی وجود ندارد
بازگشت به صفحه قبل

كرابي و طبيعت دل فريب

در ميان نزديك به 3000 كيلومتر از سرزمين تايلند كه چيدماني جذاب و يگانه از مجمع الجزايري با طبيعتي حاره اي است كرابي با آن صخره هاي كله قندي دلفريب ؛ دريا و آب و هوا جايگاهي ويژه دارد .
استان كرابي در جنوب تايلند و هم مرز با درياي آندمان ؛ از ديرباز محل سكونت بوده است و يافته هاي باستان شناسي نشان مي دهد كه زندگي بشر در اين منطقه به دوران پيش از تاريخ برمي گردد . حالا كرابي با آن طبيعت دل فريب ، بهشتي براي دوستداران و عاشقان طبيعت به شمار مي رود . به ميزان قابل توجهي پارك دريايي و جنگلي با تنوع گسترده از گونه هاي نباتي و جانوري و مردمي سرزنده در شهر كرابي پذيراي گردشگران است .
كرابي براي كاوشگران طبيعت ، امكانات خوبي مهيا كرده است و به تدريج پرواز هاي مستقيم منطقه اي و بين المللي خود را توسعه مي بخشد .
يكي از جذابيت هاي اين منطقه صخره نوردي درسواحل صخره اي و يا سقوط آزاد از صخره هاي كله قندي برآمده از دريا به درون اب است . اين نوع فعاليت ها براي سفر هاي ماجراجويانه يك گزينه ايده آل است . همچنين براي اكوتوريست ها و علاقه مندان به فعاليت هاي بوم گردي ، گشت و گذاز با قايق هاي تك نفره و سرك كشيدن به جزاير و صخره هاي تو در تو و جنگل هاي حرا و غار هاي صخره اي لذتي وصف ناشدني دارد .
بازار خرده فروشي نيز در كرابي رونق دارد . در كنار جاده ماهاراج ، هر جمعه و آخر هفته ها رستوران ها و دكه هاي متعددي براي فروش سوغاتي به گردشگران برپاست . در هتل هاي مجلل كرابي خدمات اسپا متناسب با استاندارد هاي حرفه اي سلامتي ارائه مي شود .
منظره رستوران هاي ساحلي كاملا براي برپايي ضيافت و ارائه انواع متنوع غذاهاي دريايي مساعد است . يكي از همين ضيافت ها در رستوران لايي لي lae lay است كه تقريا هر نوع محصول دريايي را در چشم اندازي زيبا از ساحل دريايي سرو مي كند .
در كرابي هتل پنج ستاره و شگفت انگيز " راياويد rayavadee " در گوشه اي از پارك ملي و در قلب شبه جزيره فراننگ قرار دارد كه تنها راه دسترسي به آن از طريق درياست . براي رسيدن به اين هتل مجلل ، ميهمانان با قايق هاي پرسرعت از اب هاي زمردين عبور مي كنند . نخستين اكولوژ از هتل هاي زنجيره اي ريتزكارتون نيز در خليج فالي phuly از ويلا ها و اقامتگاه هايي تشكيل شده كه كه با اتاق هاي مجلل در يكي از مخفيگاه هاي منطقه حاره اي حس زيبايي از معماري سنتي تايلند را در فضاي طبيعي الق مي كند .
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي آلا پرواز ايرانيان محفوظ مي باشد.