اطلاعات مرتبطی وجود ندارد
بازگشت به صفحه قبل بازگشت به صفحه قبل

جشن كراتونگ

جشنواره كراتونگ karthong موسمي رمانتيك براي زوج هايي است كه به كنار رودخانه مي روند و در ماه كامل ، فانوس هايي را به هوا رها مي كنند تا برقراري و تداوم زندگي زيبا را آرزو كنند . كراتونگ قايق كوچكي است كه از برگ هاي موز ، شمع ، گل نيلوفر و سكه ساخته شده و بر اساس يك باور قديمي تايلندي ها آن را در رودخانه شناور كنند .
رودخانه ، مكان مقدسي است زيرا منبع پايان نا پذيري از ما يحتاجات طبيعي را فراهم مي كند .
در جشنواره كراتونگ كجا برويم ؟
  • سوخوتاي : در واقع مراسم كراتونگ در اين منطقه تاريخي هفتصد ساله ريشه دارد و از اين منطقه به سرتاسر تايلند گسترش يافته است . پارك تاريخي سوخوتاي ؛ خاستگاه بزرگترين جشنواره تايلند است و شكوه فرهنگ تاريخي اين كشور را در اين پايتخت قديمي به زيبايي مشاهده مي كنيد . هركسي مي تواند خود را با حال و هواي ايام اين جشنواره شريك بداند و از احساس خوب آن بهره مند باشد .
  • بانكوك :در سر تا سر كرانه هاي رودخانه چائو فرايا در پايتخت كه به " شهر فرشته ها " نيز شهرت دارد مردم با هر سني هر كدام كراتونگ خود را ساخته و در رودخانه رها مي كنند . قايق ها همه نوراني مي شوند و موج رنگ ها بر فضاي شهجاري مي گردد . اين جا علاوه بر آتش بازي ؛ مسابقه كراتونگ نيز در نزديكي منطقه تجاري در جاده كوسانگ و هتل هاي معتبر جهاني برقرار مي شود . رزرو مكاني براي شام با چشم اندازي رويايي بر روي اين رودخانه در روز هاي بر پايي جشنواره به راستي كه ديدني و خاطره برانگيز است .
  • چيانگ ماي : اين شهر مهم گردشگري در شمال ؛ در ايام جشنواره و در هوايي سرد با فانوس ها نوراني مي شود . مردم در كرانه هاي رودخانه " پينگ " گرد هم جمع مي شوند تا كراتونگ هايشان را به موج رودخانه بسپارند . در همين زمان هزاران فانوس كاغذي روشن به آسمان ها نيز فرستاده مي شود تا منظره بي نظير و چشم اندازي زيبا و فراموش نشدني را بيا فريند . شمالي ها اعتقاد دارند كه فرستادن هزاران فانوس كاغذي به آسمان مراتب قدرداني مردم از درگذشتگان شان است و همين طور عبادت بوداي مقدس در بهشت .
  • تاك : اين شهر آرام در جوار رودخانه " پينگ " آيين كراتونگ را به شيوه اي يگانه ودر خور توجه خودش پاس مي دارد . مردم محلي در ساخت كراتونگ به جاي پوست موز از پوسته سفت نارگيل كه آغشته به موم و فيتيله است استفتده مي كنند و در رودخانه رها مي كننذ . اهميت مراسم در اين شهر هم فال است هم تماشا و هم نمادي از اتحاد در جامعه تايلندي تعبير مي شود كه حضور در آن خاطره اي به ياد ماندني خواهد بود .
چند توصيه ضروري :كراتونگ را با مواد طبيعي درست كنيد تا به محيط زيست آسيب وارد نشود . به سبب اينكه حجم انبوهي از شمع و آتش بازي در رودخانه ها و حوالي درختان مصرف مي شود بايد مراقبت هاي ويژه اي را همواره مد نظر قرار داد . اگر مي خواهيد در اين ايام ،شام را كنار رودخانه صرف كنيد حتما بيشتر از آن نسبت به رزرو جا اقدام كنيد .

خوراك در تايلند

خوراك مناطق شمالي : خوراك هاي برآمده در اين منطقه برگرفته از آب هواي متغير و محصولات متنوع زراعي آن است . طيف دماي هوا در زمستان خشك وسرد و در تابستان بين مرطوب و گرم متغير است ودر ايام باران هاي موسمي نيز كمابيش چنين وضعيتي حاكم است . بنابراين طبيعي است كه طيف گسترده اي از گونه هاي گياهي ، سبزيجات و ميوه ها در آب و هواي معتدل اين مناطق مي رويد . بهترين جاهايي كه مي توانيد اين گونه گوني ، فراواني و تنوع را مشاهده كنيد همان بازار هاي محلي حومه شهرهاست . جايي است كه كشاورزان محلي در طول روز از زمين هايشان محصول برداشت مي كنند و براي فروش به مناطقي چون چيانگ ماي و چيانگ راي مي آورند و تا پاسي از شب ويا اول وقت صبح خريد و فروش محصولات كشاورزي جريان دارد . گردشگراني كه به اين بازار ها سري مي زنند اين بخت را دارند كه طيف گسترده اي از ميوه هاي تازه اي همچون توت فرنگي هاي بزرگ و شيرين ، آلو هاي ترش ، سبزيجات و يا گونه هاي گياهي را بچشند و يا خريداري كنند .
نحوه ي پخت و تهيه خوراك در مناطق شمالي تايلند از روش زندگي گروه هاي قومي چون " كارن " و " همونگ " و همين طور كشور هاي همسايه مانند ميانمار و لائوس تاثير پذيرفته است . استفاده از شير نارگيل و شكر به نسبت ساير مناطق اين كشور مرسوم است . سبد مصرفي مردم اين مناطق با سبزيجات تازه ؛ غذاهاي بخار پز شده و ترشيجات عجين شده است . بنابراين خوراك ها ، سبك و به سرعت هضم و جذب بدن مي شود . موسير ، سير و فلفل هم كه پاي ثابت اكثر خوراك هاي منطقه شمالي است .
اهالي شمال تايلند با تمام ظرافت هاي محلي كه در طبخ غذا ها به كار مي برند ؛ غذاي همه جا حاضر " khaosoi " تقريبا هميشه برايشان محبوب است . تنها منوي غذايي است كه در آن شير نارگيل به كار مي رود و از برنج و سوپ جوشيده كرم دار ؛ مخلوطي از تخم مرغ سرخ شده و نودل مرغ يا گوشتي كه به طور ملايم پخته شده تشكيل شده است . اين غذا را با موسير ، ليمو و ترشي كلم سرو مي كنند . شمال تايلند همچنين با فلفل هاي آتشين و خانمان بر اندازش نيز شهرت دارد كه عموما با برنج شفته kao niaw خورده مي شود . يكي ديگر از غذاهايي كه گردشگران حتما امتحان مي كنند gaen hang lay moo ( ادويه اي معطر با سيرترشي و زنجفيل تازه همراه با تكه هاي بزرگ گوشت ) است . هيچ كجا در تايلند به اندزه شمال شرقي فصل ها متمايز نيست . در اين منطقه " ايسان " مثال زدني است . هوا در زمستان و فصل گرم عموما خشك و زمين ها ، بي حال است . موقع بارندگي هاي موسمي برداشت از زمين ها نيز بسيار مشكل است . بنابراين كشاورزي در اين نواحي از هر جاي ديگري كم بازده تر است . اما مردم اين نواحي آ موخته اند كه با تمام اين محدوديت ها چطور با هر آنچه كه در چنين شرايطي برداشت مي كنند ؛ خوراكي براي خود دست و پا كنند . در چنين شرايط نامتعارفي برنج هاي چسبيده را در ابعاد كوچك لقمه مي كنند . عادت دارند تا به اندازه يك ملاقه سالاد هاي تند و يا سوپ ، همراه با گوشت كباب شده ميل كنند كه عمدتا خوراكي تند است . عطر و طعم غالب بسياري از سالاد هاي مشهور اين نواحي تند هستند و تركيبي از سير ، ليمو ، فلفل ، شكر و سس ماهي را تشكيل مي دهد . حبوبات هم نقش محوري در طعم اين سالاد ها دارد . يكي از افزودني هاي كليدي در غذاهاي ناحيه " ايسان " پلارا pla ra است . يك طعم تقويت كننده كه رد پاي آن در همه جا از جمله سوپ و سالاد پيدا مي شود . پلارا از ماهي تخمير شده آب هاي تميز تشكيل شده كه با سبوس برنج و نمك تفت داده مي شود و تا دو سال قابل استفاده است . برخلاف نوم پلا num pla يا سس ماهي كه به عنوان چاشني استفاده مي شود پلارا را به عنوان يك افزودني تند به غذا مي افزايند كه ممكن است برخي عاشق آن باشند و يا چنان دلپذيرشان نباشد .
يكي ديگر از غذاهايي كه هم در منطقه شمال شرق و هم در سرتاسر كشور طرفداراني دارد سوم تم som tam يا سالاد سبز پاپايا نام دارد كه از آب ليمو ؛ سس ماهي ، فلفل ، سير ، قند خرما ، ميگوي خشك شده و بادام زميني تفت يافته تشكيل شده است .
كن لارب can tam حاوي گوشت چرخ كرده گوساله ؛ اردك يا مرغ با چاشني حبوبات تازه ؛ موسير ؛ فلفل ، تكه هاي ليمو ؛ قند خرما ؛ و پودر برنج است .
گانگ هد gaen hed نيز شامل سوپي معطر همراه با تعدادي ميگو ، حبوبات تازه و تكه هايي از كدو تنبل است . گاي يانگ gai yang نيز حاوي مرغ سرخ شده است .
خوراك شرق تايلند
هم مرز با كامبوج و خليج تايلند ، شرق اين كشور سرشار از غذاهاي تازه دريايي است به طوري كه كسب و كار بخش عمده اي از مردمان اين ناحيه در استان هاي رايونگ ؛ ترات و چانتاپوري در صنايع دريايي است به طوري كه كسب و كار بخش عمده اي از مردمان اين ناحيه در استان هاي رايونگ ؛ هيترات و چانتوپري در صنايع دريايي متمركز است . در سرتاسر خليج تايلند اسكله هاي بي شماري وجود دارد كه قايق هاي ماهي گيري در آن پهلو گرفته اند و حجم قابل توجهي از محصولات در اغلب موارد به طور مستقيم به رستوران هاي فراوان محلي فروخته مي شود كه در اين مكان ها غذاهاي معروفي چون سن چان پادبو chan pad bus en سرو مي كنند . در اين جاست كه مي توانيد نودل هاي چسبيده همراه با خرچنگ تازه ميل كنيد . غذا هاي دريايي با روش هاي مختلف پخته مي شود . در موارد ديگر غذاهاي دريايي به محصولات ماندگارتري بازفرآوري مي شود مانند هشت پاي خشك شده يا پلاموگ هنگ pla muek hang كه چيپس محبوبي است . كاپي kapi يا همان خمير ميگو و سس ماهي ( نام پلا ) در اين منطقه مرسوم است و طعم غذاهاي منطقه شرق مشابهت هاي زيادي دارد با آن چه در مركز تايلند تجربه مي شود . فلفل ، تمبر هندي ، ليمو و حبوبات تازه نقش محوري در سبد خوراكي اين منطقه ايفا مي كند . بارش سنگين و آفتاب فراوان اين منطقه را براي رويش ميوه هاي متنوع نيز مستعد كرده است و بازار هاي منطقه اي سرشار از ميوه هاي حاره اي مانند لونگان ، انبه ، آناناس و دوريان است . در شرق تايلند به ويژه در چانتابوري همه ساله جشنواره دوريان در ماه هاي مي و ژوئن برگزار مي شود .
خوراك مركز تايلند
جلگه هاي مركز تايلند مكان مناسبي است براي كشت و برداشت محصولات كشاورزي است و از مسائل نواحي كوهستاني و همين طور نواحي شرق اين كشور كه در مواردي دچار سيلاب هاي گاه و بي گاه مي شود ، به دور مانده است. اين منطقه به سبب دسترسي آسان به خليج تايلند در كشت و پرورش گونه هاي متنوع غذايي ، بسيار غني است . تايلند به دليل مزيت موقعيت راهبردي خود توانسته است از نقاط مختلف نيروي كار لازم را براي كار وفعاليت به مركز جذب كند . به همين دليل تنوع غذايي به مراتب بيشتري در مركز تايلند پيدا مي شود . در خيابان هاي بانكوك ختنم هاي فروشنده اي كه حجاب بر سر دارند پنكيكي حاوي موز ، تخم مرغ و شير تغليظ شده با نام روتي roti مي فروشند . در كنارشان مي توانيد بامي مودائنگ bami moo daeng آميزه اي از نودل ها همراه با تخم مرغ و گوشت گراز كبابي را تجربه كنيد . خورش كائوكائومو khao kha moo بيشتر سبكه چيني دارد با برنج بخار پز ، بروكلي ، تخم مرغ پخته شده و دانه هاي ترشي خردل طرفدار دارد. ادويه ها و كاري نه تنها در تايلند بلكه در خارج از اين كشور نيز فراگير و از شهرت خاص خود برخوردار است . يك بشقاب پدتاي pad thai مخوطي از نودل هاي سرخ شده همراه با تخم مرغ ، و جوانه هاي لوبيا است . يك بشقاب gaeng khiew wan ( كاري سبز ) و tom yang goong و يا سوپ ترش و تند با ميگو در اين منطقه به وفور يافت ميتوان سراغ گرفت . مركز تايلند همچنين محل رويش و زادگاه شكل گيري منوي غذاي سلطنتي است. . تركيبات و سبكي كه هر روز ميليون ها تايلندي مصرف مي كنند . در آشپزخانه ينظام سلطنتي ، از ديرباز نظم بالا و قواعد سفت و سخت وجود داشته كه اين آداب و رسوم از نسلي به نسل ديگر منتقل شده است .
از مرسوم ترين و محبوب ترين غذاهاي ناحيه ي مركزي نودل ها هستند kway tiaw كه به شكل هاي مختلف و متنوع سرو مي شوند .
طعم غذاها در مركز تايلند بيشتر شيرين است و به نسبت مناطق شمال شرقي و جنوبي از ترشي و تندي كمتري برخوردار است . يك منوي خانوادگي در اين منطقه مي تواند شامل سوپ و يا يك بشقاب خورشي باشد شامل سبزيجات تفت داده شده با سس صدف يا يك بشقاب ماهي و سالاد كه با مزه هاي تند آذين بندي شده است .
خوراك مناطق جنوبي
مناطق جنوبي ، گرم ترين ، مرطوب ترين و پرآفتاب ترين ناحيه تايلند به شمار مي رود و غذاها در عالي ترين شكل خود پخته مي شود طبيعي است كه تندترين مزه ها را در اين جا با غذاهاي دريايي كه تازه هستند تجربه خواهيد كرد .
زندگي آبزيان شامل انواع ماهي ، ميگو ، خرچنگ ، صدف ، گوش ماهي و حلزون دريايي به هنر هاي آشپزي معناي ديگري بخشيده است . ضمن اينكه در كنار فراواني پروتئين هاي دريايي ، ميوه هاي متنوع و سبزيجات گوناگون نيز طعم و مزه اين غذا ها را دو چندان مي كند .
نارگيل كاربرد هاي فراواني دارد . شير وخامه آن در سوپ و خورش ها استفاده مي شود و از روغن آن در پخت وپز و تفت دادن باقي اقلام ، از قطعات نارگيل همراه با گوشت رنده و خشك شده در دسر ها و تزئينات بهره مي برند جوانه هاي نخل و پنير و خرما مكمل سبزيجات در خورش ها ؛ سوپ ها و غذاهاي تفت دادني هستند . آبي كه در نارگيل هاي نو رسيده وجود دارد براي سلامتي و طراوت مفيد هستند . حتي پوست و غلاف نارگيل كه به عنوان هيزم براي پخت غذا مورد استفاده قرار مي گيرد به گوشت و ماهي عطر و طعم خاصي مي بخشد .
جنوب ؛ سكونتگاه تعداد قابل توجهي از مسلمانان است كه اصالتا مالايي و اقليت مشخصي از آنان چيني هستند . تنوع ؛غذا هاي اين منطقه از چنين تركيب جمعيتي تاثير پذيرفته است . قهوه و انواع اقسام چاي ها نيز از مالزي به اين منطقه وارد شده است .
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي آلا پرواز ايرانيان محفوظ مي باشد.