اطلاعات مرتبطی وجود ندارد
بازگشت به صفحه قبل

پوكت مرواريد درياي آندمان

پوكت بزرگترين جزيره تايلند و يكي از محبوب ترين مقاصد گردشگري در اين كشور پادشاهي است . سه رديف از سواحل اين جزيره كه با درختان دم اسبي casuarinas tree پوشيده شده است ، همراه با جنگل هاي داخل جزيره بازديدكنندگان زيادي را از سيدني تا سنت پترزبورگ به خود جذب كرده است . دو كانون و قطب صنعت حمل و نقل هوايي يعني هنگ كنگ و هلسينگكي نيز پرواز مستقيم به جزيره دارند و مسافران زيادي را از سرتاسر جهان به اين جزيره مي آورند . هرچند كه بيشتر مسافران جذب سواحل زيباي ان مي شوند اما ميراث بر جاي مانده از شهر قديمي پوكت نيز به تدريج از شهرت و محبوبيت ويژه اي برخوردار مي شود . با گشت و گذار فرا ساحلي با قايق ها و شناور هاي تفريحي مناظر زيبايي را خواهد ديد . باشگاه هاي دريايي طيف متنوعي از ورزش ها و تفريحات ساحلي را عرضه مي كنند و اين تنوع و گوناگوني سبب شده است تا پوكت لقب " مرواريد درياي آندمان " را داشته باشد .
در نگاهي اجمالي برخي ساختمان هاي جزيره پوكت گيرايي معماري سبك اروپاي قديمي را دارد . يادگار پرتغالي ها كه زماني اين جا برو بيا داشتند . اين ساختمان ها با هنر و پيشه چيني و تايلندي شكل منحصر به فردي به خود گرفته اند .
برخي از آن ها عمر 100 ساله دارند و به زماني برمي گردد كه عمليات اكتشاف معادن در اين جزيره رونق داشت . حالا برخي از اين ساختمان ها مقر نهادي دولتي و يا بانكي خصوصي است و يا فعاليتي تجاري در آن جريان دارد . خوب اين هم روشي است براي زنده نگه داشتن از بافت هاي قديمي تا قابليت خود را حفظ كند .
ساحل نقره فام ، پاكيزگي و آراستگي چه در معابر و چه در سواحل در يك نگاه اجمالي ببينده را مطمئن مي كند كه تفكري منسجم در ميان مديران شهري جزيره پوكت جاري است همه چيز را از يك نظم و خدمات از زنجيره به هم پيوسته حكايت دارد .
هتل هاي پوكت از فضاي دريا ، چشم انداز تپه ، جنگل و صخره به درستي بهره برده اند و قادرند براي هر نوع مخاطبي خدماتي ويژه ارائه بدهند .
در ساحل پاتونگ و گستره اي وسيع از باغ هاي گياهان حاره اي زيبا به نظر مي رسد.
برخي ديگر از هتل ها ، صخره اي با چشم انداز ساحل وباغ هايي سرشار از گياهان استوايي هستند كه تازه داماد ها و نو عروس ها را براي ماه عسل شيفه خود مي كند . براي اتاق هايي براي اين مقصود فضاي كاملا خصوصي تدارك ديده شده است . در اين جا و تقريبا در تمامي هتل ها ، خلاقيت پرسنل هتل در تزئيين اتاق ها و توجه به ريزه كاري ها جلب توجه مي كند . اتاق ها همواره با گل هاي خوش بو و بومي منطقه آذين بندي مي شوند بر روي تخت ها دو يا سه حوله به شكل فيل يا قو تزئين مي شوند .
در ساحل كاملا سوئيت هاي خانوادگي و تاتالار هاي بزرگ براي بازي و تفريح بچه ها و نوجوانان در سطح استاندارد هاي جهاني مهيا شده است . در طراحي و معماري داخلي هتل هاي اين منطقه پر وسعت تمامي نياز هاي خانوادگي ديده شده است .
اتاق بازي بچه ها و محل نگهداري نوزدان با پرسنل آموزش ديده همواره اين اطمينان را به والدين مي دهد ه به بچه ها با برنامه هاي متنوع و سرگرمي بيش از هر زماني خوش مي گذرد . به اندازه اي سرگرمي براي بچه ها مهياست كه هيچ گاه احتياجي پيدا نخواهند كرد از هتل خارج شوند .
صخره هاي كله قندي در خليج فانگ نگا phang nga
دو حوزه ساحلي يكي سواحل شني در غرب و خليج فانگ نگا در جنوب كانون غواصي در تايلند است .از خليج فانگ نگا سوار بر شناور تفريحي مي شوند تا از زيبايي هاي اين خليج ديدن كنند . صخره هاي متعدد و بر آمده اي از دل اقيانوس از دور دست نمايان مي شود . اين ها نوك قله كوه هايي هستند كه بخش وسيع آن در دل اقيانوس جا خوش كرده اند .حالا هركدام از اين صخره ها جزيره هاي كوچكي شده اند كه در آنها زندگي نباتي و جانوري جريان دارد .
البته اين صخره ها عمدتا مسكوني نيستند ، اما براي ديدن برخي از آن ها مي توان با قايق هاي تك نفره راهي شد . كشتي تفريحي به مقصد جزيره جيمزباند در ميانه راه توقف مي كند و در وسط دريا قايق هاي " كانو " كه گنجايش حداكثر 3 نفر را دارد آن ها را به اعماق اين صخره ها مي برند . از دالان هاي باريك كه به راستي مناظر شگفت انگيزي را ذهن حك مي كند به آرامي مي گذرند .
اين صخره ها در شرايطي قرار گرفته اند كه با جزر و مد آب دريا بالا و پايين ميروند . چنانچه بخت با شما يار باشد و عمق آب كم ، امكان دارد تا با كانو از دالان هايي عبور كنيد و به تالار هاي پر وسعتي در دل صخره ها برسيد كه سكوتي اعجاب انگيز شما را در بر بگيرد . در بالاي صخره ها در آن دوردست ها صداي ميمون ها از بالاي درختان و مشاهده برخي سخت پوستان با شكل هاي عجيب و غريب آدمي را به وجد مي آورد .
در ميان صخره هاي كله قندي با سنگ هايي كه طبيعت به زيبايي تراش داده شده است دست فروشان بساط صنايع دستي و زيور آلات بدلي پهن كرده اند . يك ساعتي فرصت داريد تا در اين جزيره كوچك گشتي بزنيد . از تپه ماهور ها بالا و پايين برويد و عكاسي كنيد .
پوكت فانتازيا
آيين هاي سنتي در تايلند گوياي تاريخ و فرهنگ قديمي اين كشور است . براي معرفي شايسته اين فرهنگ تالار هاي مجلل در پوكت ساخته شده كه " پوكت فانتازيا " نام دارد . اين جا گنجايش 3000 نفر را دارد و در آن مراسم آييني و هر آنچه كه نزد مردم اين كشور از اهميت ويژه اي برخوردار است به نمايش در مي آيد و يكي از جاذبه هاي مطرح گردشگري در پوكت است . فيل از نماد هاي مردم تايلند است كه در صنايع دستي اين كشور به وفور يافت مي شود .
به همين منظور ستون هاي عظيم " پوكت فانتازيا " مزين به مجسمه فيل هاي بلند قامتي است . در مجموع 999 مجسمه فيل در معماري پوكت فانتازيا به كار رفته است . اين مجموعه توانست جايزه " بهترين جذابيت " را از وزارت گردشگري تايلند برپايد .
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي آلا پرواز ايرانيان محفوظ مي باشد.