اطلاعات مرتبطی وجود ندارد
بازگشت به صفحه قبل

ساموئي جزيره لاك پشت ها

سامويي جزيره اي با وسعت 228.7 كيلومتر مربع سومين جزيره بزرگ تايلند بعد از پوكت و جزيره چانگ است كه شامل هفت ساحل اصلي به نام هاي چاونگ ، لاماي ، باپوت ، مانم ، چاونگ نوي ، نتورن و تلينگ نم است .
اين جزيره براي اولين بار 15 قرن پيش توسط ماهي گيران جنوب چين و شبه جزيره مالايا مسكوني شد . در نقشه هاي قديمي چيني از سال 1687 به نام pulo cornam ديده شده است . البته انتخاب نام ساموئي براي اين جزيره خود داستان مرموزي دارد كه شايد از نام درختي بومي به نام mui موي و يا از كلمه مالايي به نام saboey به معني ( پناهگاه هاي امن ) گرفته شده باشد و كو koh كلمه اي تاي به معني جزيره است . البته تا اواخر بيستم ساموئي جزيره اي خود كفا با ارتباطاتي بسيار محدود با سرزمين اصلي تايلند بوده است . جزيره حتي تا سال 1970 ميلادي داراي جاده هم نبود و براي سفر از يك سمت جزيره به سمت ديگر آن كه 15 كيلومتر جنگل و كوه است يك روز كامل زمان لازم داشت . جمعيت ساموئي حالا حدود 55000 نفر و شغل عمده ساكنان صنعت گردشگري و نيز صادرات نارگيل و كائوچو است . جزيره هم اكنون فرودگاه بين المللي دارد كه روزانه پرواز هايي به بانكوك و پوكت و شهرهايي در جنوب شرقي آسيا چون هنگ كنگ ، كوالالامپور و سنگاپور به آن برقرار است . هرچند مهاجرت به اين جزيره تصوير خوبي از رشد اقتصادي به درك عموم رسانده است اما تا حدودي هم چهره طبيعي جزيره را نيز تغيير داده است . براي نشان دادن رشد ساموئي از لحاط مقصد گردشگري جديد همين بس كه در سال 2008 كشتي راني كروز cunarad ms ملكه ويكتوريا بيش از 2000 كشتي گردشگري را در اين جزيره آورده است . راه هاي دسترسي به جزيره : فرودگاه بين المللي سامويي با كد بيت المللي ( usm ) كه به صورت اختصاصي توسط خط هوايي ( Bangkok airways ) ساخته شده و كماكان تنها فرودگاه سامويي است و اين خط هوايي سال ها تنها خط هواپيمايي كه ارتباط جزيره با سرزمين اصلي تايلند را برقرار كرده است علاوه بر اين فرودگاه ميزبانن خط هوايي ( thai airways international ) نيز هست . خطوط كشتي راني راه ديگر ارتباطاتي جزيره با سرزمين اصلي تايلند است كه شامل حمل و نقل خودرو نيز مي شود .ساموئي جزيره كوچك استوايي است كه براي هر سليقه اي زيبايي در بر دارد به علت كوچكي دسترسي به كليه نقاط جزيره از طريق جاده حلقه اي اطراف جزيره بسيار آسان است . باپوت bophut در خليج كوچك و آرامي در شمال جزيره واقع شده است كه خيابان fisherman village دهكده ماهيگيران در ايت ساحل قرار گرفته كه بهترين رستوران هاي دريايي و بوتيك ها را در اين جا مي يابيد .منطقه اي ارزان كه تنها 10 دقيقه از چاونگ فاصله دارد .
چاونگ chaweng
شلوغ ترين منطقه جزيره كه تقريبا داراي كليه موارد مورد نياز در طول اقامت در جزيره هست كه داراي ساحل شني سفيد ، مغازه هاي خريد ، هتل هاي فراوان ، رستوران مطابق با هرگونه بودجه است . سمت جنوب ساحل چاونگ ساحل جدايي به نام چاونگ نوي كخ بسيار زيباست و دسترسي به آن آسلن تر است .
چاونگ مون chaweng mon
اين ساحل در جنوب چاونگ قرار گرفته است و به تازگي هتل هاي معروفي اين قسمت زيبا را براي ساخت هاي خويش انتخاب نموده اند . ساحلي زيبا ، دريايي آرام و رستوران هايي زيبا و نزديكي به ساحل چاونگ باعث شهرت اين ساحل شده است .
لاماي lamai
در سواحل جنوب شرقي چاونگ واقع شده و دومين ساحل شلوغ و پر رفت و آمد جزيره به حساب مي آيد . از نظر تاريخي اقامت در اين ساحل احتياج به بودجه بيشتري دارد هرچند با افتتاح چندمين هتل جديد اين قسمت از جزيره نيز تنوع بسيار بالايي پيدا كرده است .
تلينگ نم talingnam
در گوشه جنوب شرقي جزيره واقع شده است و مكان عالي براي قايق هاي بادباني پيشرفته است .
نتورن nathorn
مركز اداره جزيره كه جذابيت هاي محدودي براي گردشگر دارد .
م ا نم maenam
در قسمت شمالي جزيره واقع شده كه منطقه جديد براي گردشگري به حساب مي آيد با رستوران هاي زيبا و نزديك به فرودگاه و تنها زمين گلف 18 سوراخ جزيره نيز در اين قسمت است .
جزيره لاك پشت koh tao
شامل دو جزيره اصلي به نام هاي ( koh tao &koh nang youan ) كه اغلب كوهستاني است و 30 درصد جزيره ها را دشت تشكيل داده است و كلا 96/17 كيلومتر مربع مساحت دارد و حدودا در 70 كيلومتري از سواحل 2 استان تايلند ( surattani & chumporn ) در خليج تايلند واقع شده اند .
اسم koh tao توسط اولين مهاجران به اين جزيره به آن داده شده است كه به خاطر شكل ظاهري آن به لاك پشت است و تصادفا جزيره مكان اصلي زندگي لاك پشت هاي سبز و لاك پشت هاي منقار دار است . توسعه گردشگري تاثير منفي بر زندگي اين لاك پشت ها داشته است هرچند كه در سال 2004 طي همكاري كه بين نيروي دريايي تايلند و سازمان KT –DOS انجام گرفت حدودا صدها لاك پشت نوجوان در منطقه رها سازي شدند .اين جزيره براي غواصي و شنا با ماهي ها بسيار مشهور است و همچنين براي پياده روي و سنگ نوردي نيز پيشنهاد مي شود . معروف ترين قسمت جزيره sairee كه در قسمت غربي جزيره با ساحل شن هاي سفيد به طول 1.7 كيلومتر كه قسمتي از آن با سنگ هاي بزرگ پوشيده شده است واقع است و هتل هايي با قيمت هاي متوسط و زيبا در آن پذيراي مسافران است . ساحل chalok baan khao در قسمت جنوبي جزيره مكان مناسبي براي كساني كه قصد فرار از شلوغي و مشغله زندگي را دارند چون داراي جنگل و ساحل بسيار زيبا در كنار يكديگر است و سالانه ميزبان سنگ نورداني است كه مي خواهند از ورزش و فضايي آرام لذت ببرند .
پارك آبي مجمع الجزاير آنگتون moo koh angthong national marine park شامل 42 جزيره كوچك است كه جزيره اصلي phaluai نام دارد . اين پارك شامل 42 جزيره كوچك است كه جزيره اصلي phaluai نام دارد . ايتن پارك شامل 102 كيلومتر مربع است كه تنها 18 كيلومتر مربع آن زمين و مابقي آب است . اين پارك در 12 نوامبر 1980 ثبت شده است . جزاير داراي كوه سنگ هاي آهكي بسيلري است كه بين 200 تا 400 متر ارتفاع از سطح دريا دارد و چون اين كوه سنگ هاي آهكي به آساني از طريق آب و هوا و فعاليت اي شيميايي تغيير شكل مي دهند جزاير شامل غار ها و سنگ هايي با شكل هاي عجيب است . اين مجمع الجزيره در كل سال بارندگي زيادي دارد حدود 2000 ميليمتر در سال و ميانگين دما در آن 23 درجه مي باشد بهترين فصل براي بازديد از مجموعه بين ماه هاي فوريه و آوريل است كه با وجود بارندگي سواحل ارام و بسيار زيبا هستند و چون بين ماه هاي نوامبر و دسامبر خليج تايلند مواج و باراني است اين مجموعه در اين زمان تعطيل است .
چند نكته ضروري
وسايل حمل ونقل در اين جزيره شامل تاكسي ، وانت مسافربر و موتور هستند كه كليه قيمت ها بايد ابتدا با راننده تعيين شود . ساحل چاونگ اصلي ترين ساحل جزيره است كه هتل هاي طرف قرار داد اكثرا در اين ساحل واقع شده اند .مكان هاي ديدني كه شامل سه تور كه شامل سه تور كه 2 تاي آن ها خارج از جزيره به وسيله قايق و كشتي انجام مي شود و ديگري داخل جزيره به وسيله جيپ صحرايي است . سافاري دور جزيره شامل نمايش فيل ، نمايش ميمون ، فيل سواري داخل جنگل ، ديدن سنگ پدر بزرگ و سن مادر بزرگ ، آبشار ، ناهار، باغ افسانه اي و سافاري داخل جنگل است .
جزيره لاك پشت (كوتائو) و جزيره ناگوان از زيباترين منظره ها و تميزترين آب هاي آسيا براي اسنور كلينگ و شنا با ماهي هاي اقيانوسي است كه در آن تورهايي همراه با ناهار و وسايل مورد نياز برگزار مي شود . پارك محافظت شده ( مجمع الجزاير آنگتون ) نيز از ديگر ديدني هاي ساموئي است كه شامل مجموعا 104 جزيره كوچك است .
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي آلا پرواز ايرانيان محفوظ مي باشد.