اطلاعات مرتبطی وجود ندارد
بازگشت به صفحه قبل

جشن سونگكران

جشنواره سوسنگكران رويدادي است كه عمق شادي مردم تايلند را بازتاب مي دهد . در زمان تعطيلات طولاني مدت بسياري از شهروندان مقيم شهرها به زادگاه خود باز مي گردند تا در كنار بزرگتر هاي خانواده اين مراسم را جشن بگيرند . اين زماني است كه در يكي از گرم ترين اوقات سال ،لازم است بسيار شاد و سرزنده بود . جوانان به يكديگر آب مي پاشند تا طراوت و سرزندگي خود را ياد آوري كنند. آب پاشي در مراسم سونكگران در واقع آرزوي توام بت موفقيت براي ديگري است و كسي كه از اينكه خيس مي شود احساس ناراحتي نمي كند . آيين سونكگران در جهت در جهت گرمي بخشيدن به خانواده و احترام به بزرگترها به ويژه بچه ها بسيار حائز اهميت است. حتي در مواردي بچه ها با تفنگ هاي آب پاش به خيابان ها و معابر مي روند و به يكديگر آب مي پاشند . جشنواره سونگكران در 13 تا 15 آوريل هم زمان با سال سنتي تايلندي برگزار مي شود . عبارت سونگكران به معناي گذرگاهي به اشكال ستارگان است كه ضمن آن وارد سال جديد مي شود . هرچند كه سال نو ميلادي به عنوان سال جديد در تايلند شناخته مي شود اما مردم همچنان احترام خاصي به سال سنتي تايلند قائل هستند . مردم لباس آراسته مي پوشند و به معابد مي روند تا به طور شايسته اي خدماتي ارائه كنند . براي راهبان بودايي غذا هاي خوب مي برند و براي درگذشتگان آرزوي خير دارند . در شمال ، مردم شن هايي را از رودخانه جمع مي كنند و براي بازسازي معابد به همراه مي آورند و به راهبان مي دهند . براي يك بار هم كه شده تلاش كنيد در موسم سونگكران به تايلند سفر كنيد و از اين مراسم لذت ببريد .
سونگكران در شهرهاي مختلف
بانكوك: در جاده khaosan جايي است كه يك مكان عالي براي گردشگران كوله به پشت از سراسر جهان است ، در سرتاسر روز جوانان تايلندي همراه با خارجي ها به يكديگر آب مي پاشند و مراسم را در اين جا برپا مي دارند . چيانگ ماي : جشن در سرتاسر جشن قديم چيانگ ماي و همين طور در جاده كمربندي جريان دارد . جايي كه آب به وفور يافت مي شود . ترافيك در اين منطقه فشرده و سنگين مي شود و كاميون ها و كاميونت ها مردم را جا به جا مي كنند . گاهي بشكه هاي بزرگ آب را به عنوان مهمات شادي براي علاقه مندان اين جشنواره فراهم مي كنند . مردم در پياده رو ها و يا وسايل نقليه بر روي يكديگر آب مي پاشند .
سونگكلا : در منطقه تجاري اين شهر جايي است كه تا نيمه هاي شب جشنواره سونگكران جريان دارد . تمام منطقه از فانوس هاي زيبا به اشكال و رنگ هاي مختلف روشن مي شود . گردشگران زيادي از مالزي و سنگاپور به جشن آب پاشان مي پيوندند . در اين جا مراسم آب پاشان در شب انجام مي شود و در برخي از نقاط اين شهر روزها شاهد مراسم آب پاشان هستيم .
خون كائن: در موسم جشن سونگكران ؛ تمام مسير هاي منتهي به اين منطقه بسته مي شود و اين جا محل بازي جواناني مي شود كه به يكديگر آب مي پاشند و موسيقي شاد همراه با انواع خوراكي ها پا برجاست .
توصيه هاي جشنواره سونگكران :
  • به اين جشنواره به عنوان يك مراسم مهيج و لذت بخش نگاه كنيد . از اين كه ممكن است خيس شويد و آب فراوان دريافت كنيد دلخور نباشيد .
  • لباس هاي روشن و سبك بپوشيد كه در گرماي آفتاب به سرعت خشك مي شوند.
  • كيف پول ؛ تلفن همراه و ساير متعلقات خود را در يك كيسه پلاستيكي قرار دهيد .
  • يك تفنگ آب پاش تهيه كنيد و از مراسم لذت ببريد .
  • خنده رو ؛ خونسرد و اهل مدارا باشيد .
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي آلا پرواز ايرانيان محفوظ مي باشد.