اطلاعات مرتبطی وجود ندارد
بازگشت به صفحه قبل

غذاهاي اسپانيايي

Gazpacho
گاسپاچو معروف به اندلس سوپ سرد است. كساني كه به جنوب شگفت انگيز اسپانيا سفر كرده اند بي ترديد از اين غذاي لذيذ امتحان كرده اند. به طور سنتي در تابستان اين سوپ گوجه فرنگي خوشمزه كه معمولا از خيار و پيازو نان بيات وروغن زيتون و سير و نمك و فلفل و تكه هاي يخ و ژامبون درست مي شود در اين فصل پخت مي شود. شهريور هر سال در شهر كوچك الفارناتجو در نزديكي مالاگا جشنواره سوپ گاسپاچو برگزار مي گردد.در اين جشن باز ديد كنندگان اين شانس را دارد كه اين سوپ را ياد بگيرند و در نمايش سنتي فلامنكو تشويق شوند.
Empanada Gallega
كلمه empanada از فعل اسپانيايي empanarگرفته شده و به معني قرار دادن در نان است . اين غذا تن ماهي و ساردين و فلفل و هم چنين ساير غذا هاي دريايي و سبزيجات و سس پياز پخته مي شود اگرچه اين غذا در اصل از گاليسيا در امپاناداس محبوب در سرار جهان است به خصوص در جنوب شرقي اسيا و امريكا و اروپا
Paella
اين ظرف والنسيا مبتني بر برنج است كه در سطح بين الملللي شناخته شده است و مخلوطي از مرغ يا خرگوش و لوبياسفيد و سبزيجات و لوبيا سبز است. كالاماري و صدف و ميگو درشت يا ماهي fidueaبا استفاده از يك ماكاراني كوچك در اشكال مختلف به جاي برنج مورد مصرف قرار مي گيرد.
Pisto – Spanish ratatouille
اين يك اسپانيايي راتاتويي گوجه فرنگي فلفل كدو سبز و پيازو سير و روغن زيتون است. اين غذا به عنوان يك تاپا استارتر در يك طرف ظرف گوشت و طرف ديگر سبزيجات و سيب ميني سرخ شده قرر مي گيرد.
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي آلا پرواز ايرانيان محفوظ مي باشد.