اطلاعات مرتبطی وجود ندارد
بازگشت به صفحه قبل

ماه عسل به سبك تايلندي

تايلند كشوري براي دوست داشتن است. اين جا يك بهشت زيباي منطقه حاره اي است . جايي كه احساس مي كنيد به رنگ نيلوفر درآمده ايد . جايي است براي تازه عروس ها و تازه داماد ها كه خاطره به ياد ماندني در ماه عسل و شروع زندگي خاطره انگيز را در ذهنشان حك مي كنند . درختان نخل ، سواحلي با شن هاي نقره فام ، مناطق جنگلي و كوهستاني با رطوبت كم ، تمدن باشكوه از تاريخ باستان و همچنين پايتخت شگفت انگيز آن يعني بانكوك كه تلفيقي شگرف از سنت و نو گرايي را با حضور معتبر ترين برند هاي جهاني عرضه مي كند . انتخاب تايلند براي مراسم عروسي و گذراندن ماه عسل با سنت هاي قديمي موسيقي و هنرنمايي مردمان دوست داشتني و مهربان ايت كشور تجربه اي عالي است . در شمال تايلند تجربه فيل سواري ، قايق راني و رفتينگ و در جنوب ساحلي با ماسه هاي نقره فام و پاكيزه و زمين هاي بي نطير با خدمات بين المللي ورزش و گلف و اسپاي مشهور همگي اوقات خوشي را براي شما به همراه دارد . تايلند به عنوان سرزميني در قلب جنوب شرقي آسيا به دليل موقعيت راهبردي ، در واقع دروازه اي موثر به آسياست . فرودگاه بين المللي بانكوك به عنوان كانون ترانزيت مسافر با معتبرترين خطوط بين المللي هواپيمايي با سرتاسر جهان مرتبط است . بنابراين ميهمانان عروسي از سر تا سر جهان به راحتي مي توانند در مراسم تان مشاركت داشته باشند.
تاريخ جديد جشنواره هاي تايلند سال به سال متغير است . در اين جا چند جشن مهم دسته بندي شده است : سال جديد ( اول ژانويه ) روز Magha puja (ماه كامل ؛ سومين ماه قمري ) اين روز تعطيلات عمومي است و مردم خود را موظف مي دانند تا گرداگرد مريدان بودا با شمعي در دست حاضر شوند و يا در معابدي كه زيارتگاهشان هست در سراسر كشور حضور يابند .
سال جديد چيني (آخر ژانويه تا اوايل فوريه ) يك هفته جشن و پايكوبي و آتش بازي است كه سرتاسر چين و تايلند را فرا مي گيرد .
روز چاكري (6 آوريل) _ تعطيلات عمومي و پاسداشت تاسيس سلسله چاكري شاه راماي اول
جشنواره سونگران (15-13 آوريل ) در سال جديد تايلندي مردم به دست والدين و بزرگترهتا آب مي ريزند و از آن ها رحمت آرزومندند . آب پاشي در اين روز به ديگران تعبيري به معناي آرزوي خوب دارد . مراقب باشيد در اين روز حسابي خيس شويد .
روز كارگر (1 مي ) روز تعطيل عمومي است كه توسط پادشاه تايلند جشن گرفته مي شود . مراسم روز سلطنتي Ploughing : مناسب برگزاري اين مراسم به فصل آغاز برداشت برنج مربوط مي شود . روز Visakha puja (ماه كامل ؛ ششمين ماه قمري ) : تعطيلات عمومي به مناسبت تولد ؛ روشن ضميري و مرگ بوداست .
روز Asalha puja (ماه كامل ؛ هشتمين ماه قمري ) تعطيل عمومي به مناسبت نخستين اندرز و خطابه بوداست . خائوفنزا (جولاي) : تعطيلات عمومي به مناسبت آئين گرامي داشت بودا Chulalongkorn(23 اكتبر) تعطيلات عمومي به مناسبت در گذشت پادشاه راماي پنجم )
جشنواره كراتونگ krathong (ماه كامل ؛ دوازدهمين ماه قمري ) اين جشنواره سرشار از نور و احساس تايلندي عموما در ماه نوامبر بسيار ديدني است . مردم در ايتن روز كراتونگ ( آميزه اي از نيلوفر شكفته و برگ هاي موز كه شمع ها زينت يافته اند ) درست مي كنند و آن را همراه با سكه در رودخانه ها و درياچه ها مي رهانند تا احترامشان را به درياها و آب ها نشان دهند .
روز تولد پادشاه Bhumibol adulyadej تعطيل عمومي است . روز استقلال (10 دسامبر) در اين روز كه تعطيل عمومي است قانون اساسي دموكراتيك تايلند گرامي داشته مي شود . سال جديد (31 دسامبر ) : سال جديد در سرتا سر تايلند جشن گرفته مي شود .
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي آلا پرواز ايرانيان محفوظ مي باشد.