اطلاعات مرتبطی وجود ندارد
بازگشت به صفحه قبل

ترات ياقوت تايلند

ترات trat پايتخت استان شرقي تايلند و هم مرز با كامبوج است و به سبب معادن و تجارت ياقوت شهرت جهاني دارد . آثاري از تاريخ قرن 17 اين منطقه يافت شده است . ترات با گسترهه اي از سواحل نقره فام و جزاير خود و همچنين همجواري با رشته كوه هاي خائوبنتات khao banthat براي علاقه مندان و عاشقان طبيعت بهشتي كم نظير است . ماهيگيري و ميوه داري شغل مرسومي در اين منطقه است . اين جا همچنين خاستگاه پارك ملي دريايي و صخره هاي مرجاني كم نظير با سواحل يگانه است .
سواحل اين منطقه دست نخورده در كنار منطقه مشهور خائوچانگ طي سفر هاي دريايي جزاير مانك توفقگاهي جالب و دل چسب به شمار ميرود . شما مي توانيد به جزيره كوه كود koh kood برويد .آن چيزي كه جزيره كوه كود را از ساير جزاير تايلند متمايز مي كند تركيبي از سواحل ، آبشار ها و كوه هاست كه براي مسافران مجموعه اي از فعاليت هاي متنوع دريايي را ممكن مي كند . جزيره كوه كرادا koh kradad مكان بعدي است كه ساكنان اين جزيره كم جمعيت گله آهوهاي در معرض خطر را به چند برابر پرورش داده اند .
سفر در گستره كانال و نواحي ساحلي ، شما را با روستا هاي فراواني مواجه مي كند كه سبك زندگي منحصر به فرد خود را دارند . روستاي بان نام چيو ban nam chiew از همين مكان هاي منحصر به فرد است كه اهالي كلاه لبه بلند و آفتاب گير مشهوري با نام نگپو ngop را مي بافند.
ترانگ هننوز بكر و دست نخورده
تررانگ trang همراه با خواهر خوانده اش يعني كرابي با ساحل هاي زيبا و جزاير فراموش نشدني شهرت دارد . اين جا هنوز منطقه اي بكر است و جاي توسعه ، فراوان دارد كه هرسال شاهد رشد و شكوفايي آن هستيم.
اين جا زماني بندري بود كه از آن جا اولين درخت هاي كائوچو به سرزمين تايلند راه يافت . از آن پس ، اين درخت ارزشمند در گستره اي وسيع كشت يافته است . يكي از محصولاتي كه از درختان كائوچو حاصل به عمل مي آيد در ئاقع يكي از عناصر اسپا يعني para است كه توليد آن به تدريج در سرتاسر اين استان فراگير شده و به عنوان صنعت اصلي توليد محصولات كائوچو عرض اندام مي كند . اين جا دروازه ورود به جزاير جادويي ترانگ نيز هست كه خاستگاه زندگي كولي هاي دريايي يا موكن ها است . گروهي قومي كه معيشت غالب آن ها از طريق درياست . با اين وجود ، پارك ملي چائومي كه 20 كيلومتر آن در سواحل و جزاير اين استان است غواصان زيادي را از سرتاسر جهان براي ديدن صخره هاي مرجاني بكر اين منطقه به خود جذب نموده است.
غار زمردين
براي رسيدن به اين غار پنهان ، گردشگران لازم است از تونلي در زير اب شنا كنند كه به تالابي در جزيره موك mook ختم ميشود كه ديواره اي از صخره هاي آهكي آن را احاطه كرده است.
جزيره موكا koh mak
نيز آرامش بخش است كه با صخره هاي متعدد مرجاني و ساحلي آرام و آب هاي بسيار درخشان براي ورزش هايي چون پياده روي زير آب بسيار مناسب است .
غار خائوكوب khao kob
يكي از تجربه هاي بي نظير است . در جا گردشگران با قايق به درون غار مي روند و از مشاهده استلاگميت و استلاگتيت هاي زيباي آن را لذت مي برند . قايق به جاهايي مي رسد كه گردشگران تقريبا بايد در كف قايق بخوابند تا بتوانند به عمق باريك اين مكان شگفت انگيز نفوذ كنند .
توك توك هاي قورباغه اي : بهترين وسيله براي اينكه در شهر حركت كنيد و جلوه هاي فرح بخش و زيباي آن را ببينيد آن است كه توك توك هاي قورباغه اي شكل را اجرا كنيد كه تنها در ترانك مي توانيد مشاهده كنيد
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي آلا پرواز ايرانيان محفوظ مي باشد.