اطلاعات مرتبطی وجود ندارد
بازگشت به صفحه قبل

كجا را ببينيم ؟

 • كاخ بزرگ سلطنتي و مجسمه بوداي زمردين
  در فهرست بازديد هر گردشگري كه به سرزمين لبخند سفر مي كند ديدن كاخ سلطنتي و تنديس زمردين بودا كه به معبد فراكائو phra kaeo مشهور است لطف ديگري دارد. كاخ سلطنتي ، بارزترين نماد خاندان هاي سلطنتي را در مجسمه ها ؛ تذهيب ها و معماري ها به نمايش گذاشته است . معبد فراكائو در محوطه كاخ سلطنتي از احترام خاصي در ميان مردم تايند برخوردار است .
 • اقامتگاه سلطنتي (phra thinang chakri prasat )
  اين ساختمان بي نظير نماد معماري ملي شناخته مي شود كه پيش از اين پذيراي ميهمانان عالي مقام سلطنتي بوده است . در كنتر محوطه پذيرايي ، تصاويري از چهره ها تزئين شده است . طبقه دوم عبادتگاهي است كه خاكستر سلسله پادشاهان راما در آن نگه داري مي شود . بوداي زمردين ، مقدس ترين تنديس از تصوير بودا نزد مردم تايلند است كه در بالاي محراب طلايي در ميانه معبد به حالت نشسته ديده مي شود . نقاشي هايي با اندرزهاي اخلاقي در قسمت غرب ديوار به كيهان شناسي و در قسمت شرق ديوار ، روش ضميري بودا را بازتاب مي دهد . گالري هاي phra rabiang اين گالري هاي سبك هاي هنري تايلندي را به نمايش گذاشته كه اين آثار داستان هاي اخلاقي را بازگو مي كند . تنديس هرميت نشسته شاه راماي سوم دستور ساخت تنديس هرميت نشسته را صادر كرد . شخصي كه گفته مي شود پزشك بزرگ و قابلي بود .
 • معبد فائو ( بوداي لميده )
  يكي از جالب ترين معابد تايلند ، بوداي طلايي لميده است كه 46 متر طول دارد . جايي كه تلفيقي از تاريخ ؛ مراقبه ؛پزشكي و آموزش ماساژ سنتس تايلند به شمار مي رود . دست نبشته يك لوح مرمرين جوانب گوناگون ماساژتايلندي را بازگو مي كند كه در سال 2008 به عنوان يك مستند تاريخي ميراث آسيا مورد تحسين يونسكو قرار گرفت . ماساژ تايلندي ، كلاس هاي مراقبه و روش هاي درمان سنتي را با قيمت بسيار مناسب در مدرسه اين معبد تجربه كنيد . (هر روز از 8 صبح تا 6 بعداز ظهر ) www.watpho.com
 • معبد طلوع wat arun
  اين معبد در غرب كرانه رودخانه چائوفرايا قرار دارد و شهرت آن به دليل منار مخروطي prang به طول 86 متر است كه هنگام طلوع آفتاب ، درخشش چشم نوازي دارد . گردشگراني كه در رودخانه چائوفرايا با شناور ها و كشتي هاي مسافر بري به حركت در مي آيند شكوه اين معبد را در شب هنگام نوراني و روشن مي شود ، از نزديك مي بينند .
 • عمارت vimanmek
  اگر مي خواهيد قدري به عقب برگرديد و سبك زندگي مردمان قديم تايلند را تجربه كنيد به اين عمارت سلطنتي سري بزنيد كه در قرن نوزدهم و هم زمان با سلطنت راماي پنجم ساخته شده است . اين بزرگترين عمارت سه طبقه در جهان است كه با چوب ساج طلايي ساخته شده است . در اين جا 31 اتاق نمايش نقره افزار ، شيشه افراز ، سراميك و آثاري از عاج فيل را خواهيد يافت . برخي از اتاق ها هنوز به شيوه قديم نگه داري مي شوند . براي حضور در اين محل همراهي يك راهنماي مجرب سودمند خواهد بود . از ساعت 10:30 تا 2 بامداد نمايش حركات موزون سنتي تايلندي در اين محل برپاست . عكاسي در اين عمارت ممنوع است .
 • منطقه چيني ها
  در اين منطقه سرزنده كه دكان ها و مغازه هاي ريز و درشت فراوان ديده مي شود ، تقريبا همه چيز مي توانيد بيابيد . اينجا به دليل اينكه تعداد زيادي طلا فروشي دارد ، به منطقه " جاده طلايي " معروف است . محصولات و گياهان سنتي كه براي درمان به كار مي روند و در منطقه چيني ها فراوان است . همين طور رستوران هايي كه غذاهاي منتوع جيني ارائه مي كنند.
 • گشت خلونگ khelong
  گشت و گذار در رودخانه با شناور هاي كروز كه در زبان تايلندي خلونگ ناميده مي شود ؛ گردشگران را به سفر در زمان گذشته مي برد . جايي كه رابطه نظام بند آب با سبك زندگي تايلندي را به خوبي درك مي كنند . كساني كه خانه هايشان بر آب است و در رودخانه زندگي مي كنند ؛ كسب و كارشان نيز با آب است . آن ها در همين آب ها فرزند به دنيا مي آورند و بزرگ مي كنند .
 • قصر maruekhathaiyawan
  اين قصر تابستاني با نام " قصر عشق و اميد " معروف است كه بين چاآم و هواهين قرار دارد . در اين جا در سال 1923 در زمان سلطنت شاه راماي vi ساخته شد . اين مكان معماري سبك ايتاليايي دارد و دو طبقه است . با طرح هاي مشبك و عمارت كلاه فرنگي چوبي و با مجموعه اي از سالن ها كه به يكديگر راه دارند و سپس دالاني ايجاد مي كنند كه به دريا منتهي مي شود . اين عمارت كلاه فرنگي دو طبقه و سالن هايش براي ملاقات سلطنتي و نمايش مورد استفاده قرار مي گرفت . در اين جا از دوچرخه سواري غافل نباشيد و توجه داشته باشيد كه براي ورود به اين مكان ، لازم است تا لباس مناسب به تن كنيد . لباسي با آستين ها و شلوار يا دامني بلند . در محوطه داخلي قصر عكس برداري به كلي ممنوع است .
 • معبد هواي مونگكون huay mongkon
  اين معبد بودايي خاستگاه بزرگترين تنديس راهب افسانه اي تايلند luangpho thuat است كه در جنوب به دنيا آمد و در اواخر دوره آيوتايا به سبب روشن ضميري و كرامات ويژه اي كه داشت مورد احترام خاص مردم بوده است . اطراف مجسمه با تذهيب هاي تايلندي آراسته شده و چوب درخت ساج در اين مكان به كار رفته است كه اعتقاد دارند اين درخت قدرت جادويي مي بخشد . زائران اين جا گرد هم مي ايند و عبادت مي كنند و از آرزو هاي خود لبريز مي شوند .
 • خائوتاكياپ khao takiap
  يكي از بزرگترين جاذبه هاي اين استان ، خائوتاكياب يا كوه چاپستيك نام دارد كه ميمون هاي زيادي در كوه هاي آن جا زندگي مي كنند . با تپه نوردي از بالاي اين كوه چشم انداز هوآهين بسيار پر احساس و لذت بخش است . از فراز پله هاي معبد بالاي تپه مي توان مجسمه بودا را ديد كه ميمون هاي زيادي اطراف و اكناف پرسه مي زنند . در اين جا فروشگاه هاي كوچك سوغاتي هايي را به فروش مي رسانند . توجه داشته باشيد كه زيپ كيف خود را همواره بسته نگه داريد و به ميمون ها غذا ندهيد .
 • پارك چاآم تاو cha – am ATV
  اين جا در سال هاي 2008 و 2010 جايزه گردشگري اقامتي و جاذبه هاي ماجراجويانه را از آن خود كرده است . در اين جا ،گردشگران ماجراجو مي توانند حسابي آدرنالين خود را با ورزش هاي مهيج و موتور هاي ATV آزاد كنند . موتور ATV را با لذت برانيد و از تپه ماهورها و پايين برويد و در استاديوم ، ورزش پينت بال را با توپ هاي رنگي تجربه كنيد .
 • پليران وان plearn wan
  اين منطقه نه تنها يك فروشگاه سرباز است بلكه موزه اي است كه نشانه هاي زندگي در دهه 1950 ميلادي در هوآهين را به نمايش گذاشته است . اين عمارت دو طبقه ساختماني به سبك ايواني دارد .
 • بازار سيسادا cicada
  اين امكان در 16 هزار متر مربع با انواع هنرهاي دستي محلي ؛ غذا و سرگرمي ها يكي از جذابيت هاي گردشگري در هوآهين است .
چند نكته ضروري
زندگي مردم بومي را كه كنار كانال ها زندگي مي كنند در بانكوك و لامپوري از نزديك مي بينيد .
قايق سلطنتي را كه حاا تبديل به موزه شده حتما ببينيد . آثاري از سلسله پادشاهان چاكري و همين طور مجموعه اي از آثار كلاسيك روستايي به نمايش در آمده است .
از معبد اينترارم ديدن كنيد كه يادمان شاه تكسن است و بهترين مكان براي آموزش كلاس هاي مراقبه خارجي در بانكوك به شمار مي رود . معماري اين جا تلفيقي از سبك معماري چيني و تايلندي است .
سرس هم به بازار شناور تالينگ چان بزنيد .
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي آلا پرواز ايرانيان محفوظ مي باشد.